Biz Kimiz?

Her şey yaklaşık yarım asır önce, 12 yaşında bir çocuğun, daha fotoğraflara siyah-beyazken duyduğu aşk ile başladı. Farkımız da burada ya…

“Çekirdekten” yetişen kurucumuz Remzi Dinç’in, daha çocukluk yaşlarında başlayan bu tutkusu, 1974’ten günümüze nasıl gelinip sektörün liderlerinden birisi olma nedenimizi özetliyor. Yeşilçam’ın altın çağını yaşadığı zamanlarda, her şeyin “doğal” olduğu bir ortamda, bunun güzelliklerini tatmış olmamız,  günümüzdeki modern teknolojiyi uygulamamızla da birleşince, bizi her geçen gün daha da farklı kılıyor. 

Farkımız, sadece bunlarla da sınırlı değil. Bitlis’te kurulan firmamızın, ilk mağazasını Ege’nin İncisi İzmir’de açmış olması, ülkemizin Doğusundan Batısına uzanışını, kültürel mozaiklerimizi birleştirmemizi sağladı.

Foto Remzi’nin Türkiye’de şu anda 10 adet mağazası bulunmakta. İlk mağazasını 1990 yılında İzmir Üçkuyular’da açan firmamızın; ülkemizin farklı illerinde mağazaları bulunmaktadır. Tüm bu mağazalarımızda 30 yıla yakın bir süredir, geçmişte yaşanılan güzel an’ları ölümsüzleştirmekteyiz.

Foto Remzi sayesinde; evli çiftler düğünlerinde yaşadıkları anlarına gidip aşklarını tazelemekte, çocuklarının sünnet, mezuniyet gibi gurur verici zamanlarına gidip yeniden bu gururları yaşamakta, bitmeyen askerlik anıları tazelenmekte ve bunlar tüm sevilenlerle paylaşılmaktadır.

Siz güzel anları yaşarken bizi arayın, geri kalanını Foto Remzi olarak biz gerçekleştireceğiz…

Vizyonumuz

Yarım asıra yakın tecrübeyle günümüze kadar gelen firmamızın, sadece ülkemizde değil uluslararası platformda da tanınırlığı olan, çağdaş ve modern teknolojiyi sürekli takip ederek yeniliklere önderlik eden, bu işe gönül vermiş gençler ve diğer kuruluşlar tarafından örnek alınan nitelikteki bir kuruluş olması.

Misyonumuz

Daha 12 yaşında bir çocuğun, her şey siyah beyazken başlayan tutkusunu kullanarak; evlilik, sünnet, mezuniyet, askerlik vb. gibi güzel an’ları ölümsüzleştirmek, fotoğrafçılığın güzelliklerini gençlere aşılamak, bizimle beraber yola koyulmuş çalışanlarımızın bu alanda eğitim görmesini ve sürekli kendilerini geliştirmesini sağlamak.